KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13581256
nr 1358 1256
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 44x62 cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
måndag 2 november 2020
kl 19:46:02